Szkolenia TSR - oferta


Jako osoby mające przyjemność i zaszczyt od wielu lat kierować pierwszymi w Polsce stacjonarnymi oddziałami terapii uzależnień, których programy oparte są o założenia TSR, dysponujemy dużym doświadczeniem w aplikacji tego podejścia do praktyki zawodowej związanej z pracą z młodzieżą, dorosłymi, jak i zespołem współpracowników. Nasze kompetencje w nauczaniu tej metody i wysoką jakość proponowanych szkoleń potwierdzają liczne rekomendacje.

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach - aktualna oferta szkoleń


SZKOLENIA PODSTAWOWE - I stopień TSR   -  2018-04-21

NOWA OFERTA - 2018


5.Edycja wiosenna - TORUŃ
Terminy: 20-22.04.18; 12-13.05.18; 30.06-01.07.2018.
Szkolenie w trakcie realizacji.

OFERTA JESIEŃ 2018

6. Edycja jesienna - BIAŁYSTOK
Terminy: 07-09.09.18; 6-7.10.18; 10-11.11.2018.
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY. Zostało już tylko kilka miejsc.
Zapisy: tsr@centrumrozwiazan.pl

7. Edycja jesienna - SŁUPSK
Terminy: 14-16.09.18; 20-21.10.18; 17-18.11.2018.
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY.
Zapisy: Sylwia Moch-Piątek (mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl.)

8. Edycja jesienna - TORUŃ.
Terminy: 28-30.09.18; 20-21.10.18; 24-25.11.2018.
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY.
Zapisy: tsr@centrumrozwiazan.pl

9. Edycja jesienna - OLSZTYN
Terminy: 12-14.10.18; 10-11.11.18; 1-2.12.2018.
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY.
Zapisy: tsr@centrumrozwiazan.plCena szkolenia: 1400,00 zł (istniej możliwość rozłożenia płatności - 600,00 zł, 400,00 zł, 400,00 zł)
Cena obejmuje:
- 70 godzin szkolenia (3+2+2 dni)
- certyfikat ukończenia szkolenia,
- bufet herbaciano-kawowy,
- bogaty pakiet materiałów dydaktycznych (w tym książka dotycząca tematyki TSR).

Trenerzy: dr J. Szczepkowski, mgr A. Lewiński oraz inni współpracownicy Centrum Rozwiązań.

"Centrum Rozwiązań" posiada akredytację PSTTSR, co oznacza, że szkolenie jest uwzględnione w procesie certyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Szczegółowe informacje w zakładce: oferta szkoleniowa/I stopień TSR.

Kontakt: tsr@centrumrozwiazan.pl

Rejestracja na szkolenia: kwestionariusz zgłoszenia (belka po lewej: rejestracja na szkolenia).
 

SZKOŁA TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH. Szkolenia zaawansowane (II stopień TSR) - 2016.  -  2018-04-20

Szkolenia zaawansowane z zakresu TSR realizowane są w ramach Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, współtworzonej przez trzy wiodące w Polsce ośrodki szkoleniowe, tj. Centrum PSR, Centrum Rozwiązań i Laboratorium ETSR. Formuła taka daje sposobność nie tylko pogłębienia znajomości tajników TSR, ale także poznania odmiennych sposobów pracy trenerów, posiadających różne doświadczenia zawodowe.
Szczegółowe informacje na ten temat i kwestionariusz zgłoszenia na szkolenia zaawansowane znajdziecie na stronie: www.stsr.pl
(zapisy tylko przez wskazaną stronę).

Szkolenia realizowane w ramach projektu "Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach" i stanowią część ścieżki dydaktycznej umożliwiającej ubieganie się o certyfikaty PSTTSR.

Tematyka poszczególnych zjazdów:
I sesja: :"Ja, jako terapeuta - sesja rozwoju osobistego i zawodowego"
II sesja: "Ja i mój TSR - źródła teoretyczne, różne szkoły i modele TSR".
III sesja:."Psycho-patologia w ramach TSR" - praca ze zjawiskami uznawanymi za chorobowe.
IV sesja:"Współpraca ze specyficznymi kategoriami klientów - diady, rodzina, młodzież, dzieci".
V sesja "Praca z grupą w konwencji TSR oraz tematy wynikające ze specyficznych potrzeb grupy".

REKRUTACJA W TOKU:
Edycja jesienno-zimowa 2018/19 - Toruń
I sesja (07-09.09.2018)
II sesja (26-28.10.2018)
III sesja (16-18.11.2018)
IV sesja (07-09.12.2018)
V sesja (12-13.01.2019)

Zapisy przez stronę: www.stsr.pl

 

SUPERWIZJA W TSR/PSR.   -  2018-04-20

Grupowa superwizja dla osób pracujących w nurcie PSR/TSR.

1. Grupa w Toruniu: termin do ustalenia.
kontakt: tsr@centrumrozwiazan.pl

Cena: 150,00 zł/os.
Osoba prowadząca: dr J. Szczepkowski (superwizor PSTTSR).

Superwizja uwzględniana jest w procesie certyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kontakt: tsr@centrumrozwiazan.pl
 

Warsztat przedkonferencyjny - 7 czerwiec 2018 Toruń. ZAPRASZAMY!  -  2018-04-12

"Zabierając TSR na spacer…… - kto obawia się zjechać z głównej drogi?"
dr Bogdan Cezar Ion

Zaprogramowanie przez szkoły i szkolenia terapeutyczne, aby być spójnym z jedną metodą i w niej kompetentnym jest wyzwaniem dla wielu praktyków w dzisiejszych czasach. Wyzwaniem, jak znaleźć sposoby, aby zwiększyć swoją poznawczą i relacyjną elastyczność, łącząc i dopasowując narzędzia różnych podejść. Jak zrobić to bez poczucia sprzeczności, czy braku lojalności wobec podejścia, które naprawdę się lubi i które na tą sympatię zasługuje.

Warsztat odbędzie się w 4 interaktywnych rundach, w trakcie których uczestnicy będą mogli poeksperymentować, łącząc filozofię, wizję i narzędzia TSR z narzędziami, sugestiami i "smaczkami" z innych terapeutycznych obszarów i podejść.


1. Od zakochania w Podejściu do zaręczyn i małżeństwa:
Powody dla których kontynuujesz pracę w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach są dużo istotniejsze od tych, które Cię do niego przywiodły. Jeśli pracujesz w tym Podejściu już jakiś czas, a interesujesz się badaniami naukowymi, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że niektórych z podstawowych założeń nie da poprzeć badaniami, nawet jeśli sama metoda przynosi efekty. Jak zachować wiarę w metodę, kiedy wyniki badań przynoszą rozczarowanie? Wiara w metodę wydaje się o tyle ważna, że związana jest ze skutecznością terapii (czynnik spójności). Postaramy się znaleźć dobre powody, które w sposób wiarygodny i uprawniony pomagają nam zachować wiarę w używanie TSR oraz zastanowimy się jak przekazywać je klientom, kolegom i pracodawcom.

2. Nacisk, rezygnacja lub transformacja:
Jak radzić sobie, zarządzać i uczyć się z negatywnych reakcji, negatywnych informacji zwrotnych, obiekcji, czy też krytyki, z którą spotykamy się od klientów w związku ze stosowaniem narzędzi TSR? Jeżeli jesteśmy dostrojeni do naszych klientów, praktycznie nie da się nie zauważyć, że w niektórych momentach, z niektórymi osobami, niektóre z naszych ulubionych narzędzi zawodzą i nie są dobrze odbierane przez klientów. Nawet w takich sytuacjach możemy różne rzeczy pominąć, jeżeli nie zapytamy klientów o ich doświadczenie z sesji, o ich doświadczenie procesu i narzędzi, które stosowaliśmy w trakcie spotkania.
W tej rundzie uczestnicy będą uczyć się wykorzystania informacji zwrotnej i obiekcji, aby lepiej dostroić się do klientów, naprawić i wzmocnić sojusz terapeutyczny oraz zwiększyć prawdopodobieństwo dobrych efektów terapii.

3. Powiększyć skrzynkę z narzędziami:
Jak włączać inne narzędzia w pracę TSR, kiedy klienci o to proszą i kiedy takie narzędzia posiadamy. Oczywiście, że możemy całkowicie przełączyć się z TSR na inną metodę, kiedy klient o to poprosi, albo kiedy koncentracja na rozwiązaniach wydaje się nie działać. Możemy jednak przeplatać "ducha TSR" z narzędziami zapożyczonymi z innych metod, kiedy zdamy sobie sprawę, że to może być klientom pomocne. Poeksperymentujmy z włączaniem inspiracji z metod uczenia się na doświadczeniu, użycia symboli, podejść poznawczych i psychodynamicznych w naszą TSR-ową pracę.

4. Być szczerym ze sobą:
Potrzeba odwagi, aby przyznać, że jesteśmy na tyle zróżnicowani i na tyle kompleksowi oraz to, że być może nie jesteśmy w stanie całkowicie wpisać się w jakąkolwiek z metod terapeutycznych. Jeżeli chodzi o osobę terapeuty, ze wszystkich wspólnych czynników terapeutycznych to właśnie jego autentyczność wywiera ogromny wpływ na efekty terapii. Możemy zatem potraktować swoje własne preferencje i inklinacje równie poważnie, jak naszych klientów.
"Styl, to człowiek w rzeczy samej" (Georges-Louis Leclerc, Comte de Buffon) możemy więc budować nasz własny styl z przeróżnych kawałków. I możemy połączyć w nas samych najbardziej sprzeczne podejścia i filozofie, cytując za Waltem Whitmanem: "Sam sobie zaprzeczam? No cóż, więc sam sobie zaprzeczam - jestem wielki i składam się z mnogości".
Ostatnia runda zaplanowana jest na eksplorację tego w jaki sposób możemy włączać i integrować narzędzia, z którymi rezonujemy najmocniej.


Prowadzący:

Dr Bogdan Cezar Ion
Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym, superwizorem i trenerem psychoterapii. Szkolił się i posiada certyfikaty różnych metod klinicznych, m.in. Terapii Krótkoterminowych (SFBT, Krótkoterminowej Terapii Strategicznej, Dialogu Motywującego i innych), Podejściach Opartych na Doświadczaniu, Podejściu Behawioralno-Poznawczym, Hipnozie Klinicznej. Najbardziej związany jest z Podejściem Skoncentrowanym na Rozwiązaniach oraz podobnymi metodami, bazującymi na zasobach i kompetencjach klienta, opartymi o narrację, współpracę i dialog. Promuje praktyki oparte na dowodach naukowych, wspierając udokumentowany profesjonalny rozwój.
Od 2002 roku używa Skali Oceny Wyniku, a przez ostatnią dekadę angażuje się w praktykę i nauczanie FIT (Feedback Informed Treatment) wśród praktyków zdrowia psychicznego. Jest konsultantem i superwizorem wspierającym wprowadzanie metody FIT.
Uczył się i szkolił u dr. Scotta D. Millera, a od 6 lat jest certyfikowanym trenerem FIT (Feedback Informed Treatment) przy International Center for Clinical Excellence.
Dr Bogdan przez ponad 20 lat służy, jako katalizator pozytywnej zmiany i nauki zarówno w prywatnej praktyce, jak i na Uniwersytecie w Bukareszcie, gdzie uczy SFBT, jako wykładowca na studiach magisterskich z Psychologii Klinicznej.
Jest prezesem Rumuńskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowych

 

WARSZTATY TEMATYCZNE - SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE - oferta 2018.  -  2018-04-02

Poniższe warsztaty umożliwiają zaprojektowanie indywidualnej ścieżki dydaktycznej służącej spełnieniu jednego z kryteriów certyfikacji PSTTSR, tj. dodatkowych 100 godzin szkoleń w zakresie wybranych zagadnień klinicznych.


NOWA OFERTA 2018


3. "Współpraca z rodziną - interwencja i terapia" - TORUŃ.
Edycja wiosenna: 15-16 czerwiec 2018 (piątek, sobota)
Trener: Jacek Szczepkowski
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY.

4."Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy TSR" - TORUŃ.
Edycja jesienna: 10-11 listopad 2018.
Trener: Jacek Szczepkowski, Inga Leszniewska
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY

5. "Zachowania autodestrukcyjne młodzieży - samookaleczenia, zachowania suicydalne, zaburzenia odżywiania" - SŁUPSK
Edycja jesienna: 6-7 październik 2018.
Trener: Jacek Szczepkowski.
REKRUTACJA W TOKU! ZAPRASZAMY!
Zapisy: Sylwia Moch-Piątek (sylwia@terapiatsr.slupsk.pl.)

Cena: 500,00 zł (1 warsztat);
W przypadku udziału w większej liczbie warsztatów udzielamy bonifikaty - udział w dowolnym drugim warsztacie kosztuje 400,00 zł; w trzecim: 300,00 zł.
Warsztaty w małych grupach, dedykowane osobom, które ukończyły przynajmniej szkolenie podstawowe z zakresu TSR (I stopień TSR);
Osoby prowadzące: dr J. Szczepkowski, A. Lewiński i współpracownicy.

UWAGA! Istniej możliwość realizacji wybranych warsztatów w innych miejscowościach - na życzenie zorganizowanych grup!

"Centrum Rozwiązań" posiada akredytację PSTTSR, co oznacza, że szkolenia te są uwzględniane w procesie certyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kontakt: tsr@centrumrozwiazan.pl
 

Letnie spotkania z TSR i "Centrum Rozwiązań", Nowe Miasto Lubawskie, 13-15 lipca 2018.  -  2018-03-26

Z przyjemnością zapraszamy na "I Letnie Spotkania z TSR", w ramach których będziecie mogli m.in. rozwijać swoje umiejętności pomocowe, wymienić się doświadczeniami, poznać ciekawych ludzi i spędzić czas w przyjemnych okolicznościach przyrody.
Miejce: Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych (www.kaczebagno.pl).
Warsztaty - opcjonalnie:
- Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy TSR.
- Praca z osobami po traumie.
- Superwizja grupowa.
Dodatkowe atrakcje:
- warsztat artystyczny: ceramika,
- warsztat artystyczny: bębny afrykańskie.

Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych - to niezależny ośrodek edukacji i animacji znajdujący się niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego (Kurzętnik). Jest to modelowy ośrodek specjalizujący się w pracy w oparciu o proces grupowy, a także realizujący szereg warsztatów artystycznych poprzez pracę z ciałem, głosem, rytmem oraz techniki kreatywne. Powstał w budynku, który jeszcze kilkanaście lat temu był zwykłą oborą! Posiada on pełne zaplecze noclegowo - cateringowe usytuowane na Warmii w okolicy pól, lasów i łąk. Ośrodek swoją historią, strukturą i ideą nawiązuje do Szkół pod Żaglami, czyli morskich, edukacyjnych wypraw z młodzieżą na żaglowcu Pogoria. Wspólna sala noclegowa (na wzór kubryku na żaglowcu), sprzyjająca integracji, niczym schronisko w górach, posiada pełen węzeł sanitarny: 5 łazienek z prysznicami - osobno dla kobiet i mężczyzn. Na terenie obiektu znajdują się: kuchnia, stołówka w kameralnej piwniczce, miejsce na ognisko, 3 duże werandy z widokiem na malowniczą okolicę, sala warsztatowa, kafeteria - chillout room, 3,5ha terenów zielonych do realizacji zajęć artystycznych, oraz do wyłącznej dyspozycji dla uczestników - przytulna piwnica z kominkiem na wyłączność! Zapewniamy stały dostęp dla uczestników do kuchni (kawa, herbata, kanapki). Posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów od lokalnych dostawców. U nas zjesz jak u babci, dużo, smacznie i zdrowo! Teren jest ogrodzony i bezpieczny. To prawdziwe Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Zajrzyj na naszą stroną www.kaczebagno.pl, na facebooka lub youtuba:)
*Istnieje możliwość zakwaterowania we własnym zakresie w pobliskim hoteliku w Nowym Mieście Lubawskim.

Cena:
1) Nocleg i wyżywienie (3 obiady dwudaniowe, 2 kolacje i 2 śniadania oraz bufet kawowy z poczęstunkiem): 350,00 zł /warsztaty artystyczne, ognisko - gratis dla naszej grupy :)
2) Szkolenie i superwizja: 300,00 zł.
Łączny koszt: 650,00 zł

Kontakt i rekrutacja:
Kacze Bagno - Miejsce Inicjatyw Pozytywnych: kaczebagno@kaczebagno.pl, tel. 502434515.
"Centrum Rozwiązań": www.centrumrozwiazan.pl; mail: tsr@centrumrozwiazan.pl; tel. 691-77-44-17.
Rekrutacja przez stronę Centrum Rozwiązań (podstrona oferta szkoleniowa, belka po lewej: rejestracja na szkolenia)

Serdecznie zapraszamy!


 
Copyright (c) 2010 CR. All rights reserved. Design by: studio graficzne RASPBERRY // strony internetowe, projektowanie logo, ilustracje