Aktualności

2019-03-14

Letnie spotkania z TSR i Centrum Rozwiązań, 12-14 lipca 2019

Szczegóły znajdziecie na podstronie: szkolenia/oferta szkoleniowa. Zapraszamy!

2018-10-30

OFERTA SZKOLENIOWA 2019 – patrz podstrona: oferta szkoleniowa.

KANAŁ YOUTUBE  CENTRUM ROZWIĄZAŃ – JUŻ DZIAŁA! Wkrótce zamieścimy kolejne materiały.

 

2018-10-01

Jesienne edycje warsztatów specjalistycznych w „Centrum Rozwiązań”

Już za miesiąc warsztat „Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy TSR”, Toruń 10-11.11.2018. ZAPRASZAMY! Szczegóły na podstronie: Szkolenia/oferta szkoleniowa.

2018-09-14

Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej (EBTA) – Sofia 21-23.09.2018.

Już za tydzień kolejna okazja do wymiany doświadczeń w nieco szerszym gronie. Obecni będą praktycy TSR nie tylko z Europy. Szczegóły znajdziecie na stronie: https://ebtaconference2018sofia.org

2018-08-09

I stopień TSR – zaczynamy już wkrótce! Toruń, Słupsk, Olsztyn, Białystok…

Trwa rekrutacja na kolejne edycje szkoleń I stopnia TSR. W Słupsku, Toruniu i Olsztynie zostały jeszcze ostanie miejsca! Szczegóły na podstronie: oferta szkoleniowa.

Zespół „Centrum Rozwiązań”

2018-06-11

Letnie spotkania z TSR i „Centrum Rozwiązań”, 13-15 lipca 2018 Kacze Bagno (Nowe Miasto Lubawskie)

Konferencja za nami. Czas na nowe wyzwania. Zapraszamy wszystkich chętnych na I Letnie spotkania z TSR i „Centrum Rozwiązań” w wakacyjnym klimacie:) Szczegóły znajdziecie na podstronie: oferta szkoleniowa.

Zespół „Centrum Rozwiązań”

2018-06-11

XII ogólnopolska konferencja PSTTSR „Róbmy co działa – wyzwania praktyki pomocowej”, Toruń 8-9 czerwiec 2018

Jak mawiają osoby praktykujące TSR prawdziwymi autorami Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach są sami klienci. To od nich uczymy się zarówno tego, co jest pomocne w poszukiwaniu właściwych rozwiązań, jak również tego, co się nie sprawdza. Stąd najważniejsze założenia modelu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach można sprowadzić do tzw. filozofii centralnej, szczególnie zaś do twierdzenia: „Róbmy więcej tego, co działa”. Ten rodzaj wiedzy jest bowiem najbardziej użyteczny w pracy z klientami. Powyższe przesłanie stanowiło motyw przewodni tegorocznej konferencji. Frekwencja dopisała. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom.

Zespół „Centrum Rozwiązań”

2017-03-12

Ogólnopolska Konferencja Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach „Poza techniką – indywidualny styl w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach” Toruń 9-10 czerwca 2017.

Pragniemy poinformować Państwa, że Zarząd PSTTSR ponownie powierzył organizację dorocznej konferencji środowisku toruńskiemu. Tytuł tegorocznego spotkania: Poza techniką indywidualny styl w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Tytuł konferencji nawiązuje do twierdzenia, iż to nie techniki czynią terapię, a w tym przypadku konstytuują model TSR. To sposób ich użycia jest kluczowy, podobnie jak w przypadku młotka. Narzędzie to może służyć do wbijania gwoździ lub jako przedmiot wykorzystany do wyrządzenia komuś krzywdy. Ponadto intencją organizatorów jest stworzenie okazji do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami odnośnie osobistego, indywidualnego stylu terapeutycznego, jaki praktykujemy na co dzień.

2016-09-12

Nowa książka o TSR

Mam przyjemność podzielić się z Wami dobrą nowiną. Właśnie ukazała się moja książka pt. „Resocjalizacja młodzieży uzależnionej oparta na potencjałach. W poszukiwaniu rozwiązań instytucjonalnych” . Efekt ponad 10 lat pracy z młodzieżą w ośrodku, którym kieruję. Jej istotę stanowi opis procesu implementacji TSR do pracy z młodzieżą w warunkach ośrodka o charakterze rezydencjonalnym. Ponadto ciekawym z perspektyw Czytelnika może być szersze ukazanie filozoficzno-socjologicznych źródeł TSR i ich implikacji dla praktyki pomocowej. Chętni znajdą ją pod adresem: www.wydawnictwoumk.pl .

Jacek Szczepkowski

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej