Aktualności

2015-06-16

Konferencja poświęcona Podejściu i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązniach – Toruń 19-20 czerwiec 2015

Miło nam poinformować Państwa, że Zarząd PSTTSR powierzył Centrum Rozwiązań organizację kolejnej dorocznej ogólnopolskiej konferencji poświęconej PSR/TSR.

Tytuł konferencji brzmi: „Świat Rozwiązań. Doświadczenia, konteksty, wyzwania”. Tematyka koncentrować się będzie na polskich doświadczeniach związanych z aplikacją tego sposobu pracy do różnych obszarów praktyki pomocowej. Zależy nam na przybliżeniu uczestnikom rodzimych rozwiązań zarówno w pracy ambulatoryjnej, jak i środowisku instytucjonalnym, z klientami indywidualnymi, rodzinami, czy grupami.

Wkrótce postaramy się uruchomić stronę konferencyjną, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać kolejne informacje.
Zachęcamy do zarezerwowania terminu: 19-20.06.2015 w swoich kalendarzach:)
Szczegóły znajdziecie na stronie: www.wotuiw.torun.pl .

2015-04-23

Kwartalnik PSTTSR „ROZWIĄZANIA”

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej! Z przyjemnością informujemy, że niebawem ukaże się pierwszy numer internetowego Kwartalnika Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pt. „Rozwiązania”. Zapraszamy do nasyłania tekstów dotyczących teorii i praktyki (także opisu Waszych działań oraz różnych pomysłów), jak również recenzji książek oraz aktualności dotyczących PSR na adres redaktorki naczelnej Izabeli Krasiejko: ikrasiejko@interia.pl .

2015-03-30

Warsztat przedkonferencyjny pt. „TSR w obszarze pracy z osobami doświadczającymi problemów psychicznych”, Greg Vinnicombe (UK)

Warsztat skupiony będzie na praktycznych aspektach pracy z osobami z problemami natury psychicznej. Pomimo pewnego dystansu TSR-u do perspektyw diagnostycznych, realnym zagadnieniem pozostaje kwestia adekwatnego pomagania osobom, które doświadczają zjawisk, nazywanych z perspektywy diagnostycznej zaburzeniami, chorobą. Można zaprzestać nazywania ich w ten sposób, jednak czynność ta, nie eliminuje samych zjawisk. Jak więc odnajdywać się w ramach TSR-u pozostając „wiernym” założeniom metody, a zarazem w sposób praktyczny, użyteczny dla klienta umieć rozmawiać o życiu i radzeniu sobie z różnymi zjawiskami „chorobowymi”. W oparciu o swoje 25 letnie doświadczenia zawodowe Greg zaprasza do udziału w warsztacie, którego celem jest zwiększanie praktycznych umiejętności w stosowaniu TSR.

Greg Vinnicombe – jeden z liderów podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w Wielkiej Brytanii. Od 20 lat żyje i pracuje w Yorkshire, zajmując się prowadzeniem szkoleń, treningów oraz pracy klinicznej w modelu PSR. Od 1998 roku skupia się na praktycznych aspektach stosowania PSR w pracy z klientami – dziećmi, młodzieżą, dorosłymi zarówno w pracy środowiskowej, jak również w ramach placówek stacjonarnych.

Termin: 18.06.2015 (tj. czwartek), godz. 10.00-17.00.
Miejsce: Toruń, WOTUiW, Szosa Bydgoska 1.
Cena: 250,00 zł.
Uwaga: liczba miejsc limitowana (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia: wotuiw@wotuiw.torun.pl

2015-03-01

TSR na Białorusi!

Właśnie wróciliśmy z Mińska, gdzie w terminie 23-26.02.2015 mieliśmy przyjemność realizować projekt szkoleniowy dla doradców rodzinnych na Białorusi. Naprawdę fajna i ucząca przygoda, z drugiej zaś strony satysfakcja z tego, że mogliśmy podzielić się „dobrą nowiną” w miejscu, gdzie do tej pory nie słyszano o Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Więcej informacji na ten temat wkrótce na naszym facebooku i na podstronie: galeria .

2015-02-03

Ścieżki certyfikacji – dobra wiadomość!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR zatwierdził system certyfikacji opracowany przez Radę Merytoryczną PSTTSR. W ramach przyjętych rozwiązań można ubiegać się o certyfikaty konsultanta, terapeuty, trenera i superwizora terapii/podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, które stanowią potwierdzenie określonych kompetencji w posługiwaniu się tą metodą. Szczegóły znajdziecie na stronie Stowarzyszenia – zachęcamy do zapoznania się!

2014-11-11

Centrum Rozwiązań na facebook-u

Od pewnego czasu jesteśmy dostępni także na facebook.com. Nasz adres: www.facebook/CentrumRozwiazan . Staramy się tam zamieszczać różne bieżące informacje, które mogą zaintesować ludzi związanych z TSR. Oprócz zdjęć, informacji, czasami będą się tam także pojawiać wpisy o charakterze edukacyjnym. Zapraszamy!

2014-09-24

Dobra wiadmość dla terapeutów!

Z przyjemnością informujemy Państwa, że na ostatnim wrześniowym posiedzeniu Rady Merytorycznej Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach udało się osiągnąć kompromis odnośnie ścieżki certyfikacji terapeutów TSR. Biorąc pod uwagę różne komentarze i uwagi zarówno członków stowarzyszenia jaki i jego sympatyków, zdołaliśmy opracować szczegółowe kryteria, dające rękojmię kompetencji i wiarygodności osób, które będą mogły posługiwać się takim certyfikatem. Czekamy teraz na zatwierdzenie tych ustaleń przez Zarząd Stowarzyszenia. Szczegóły wkrótce.

2014-06-24

Konferencja w Japonii: 20-22.06.2014r.

Właśnie wróciliśmy z konferencji J-SOL z Tokyo. Japonia to rzeczywiście inny świat, ale ludzie którzy pracują w oparciu o TSR są w jakimś sensie sobie podobni, niezależnie od różnic kulturowych. Sama konferencja przypominała nasze, organizowane corocznie w Toruniu. Były też jednak pewne różnice. Z doświadczeń tych chcemy skorzystać przy okazji organizacji kolejnej edycji ogólnopolskich konferencji. Możecie się zatem spodziewać pewnych niespodzianek w przyszłym roku!
W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć z tej imprezy i samego wyjazdu do Japonii.

2014-06-16

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Terapia i Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach – dookoła świata” Toruń 14-15.06.2014r.

Konferencja już za nami. 🙂 Przyjechało kilkadziesiąt osób z całej Polski i gość specjalny Yasuteru Aoki z Japonii. Ponadto za sprawą nagrań video dołączyli do nas przedstawiciele TSR-owego świata, dzieląc się własnym rozumieniem tego podejścia. Jak wynika z ankiet ewaluacyjnych i rozmów nieformalnych konferencja była udana, zajęcia ciekawe, jedzenie dobre, itp. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć.

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej