Aktualności

2015-11-13

Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

„Pojedynczo jesteśmy tylko kroplami – razem tworzymy ocean.”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu spośród absolwentów naszych szkoleń z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach postanowiliśmy połączyć nasze wysiłki i zaproponować bardziej kompleksową ofertę. Efektem jest wspólny projekt Centrum PSR, Centrum Rozwiązań oraz Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pod nazwą: „Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach”.
Naszym celem jest tworzenie profesjonalnych możliwości łączenia rozwoju umiejętności posługiwania się modelem TSR w praktyce pomocowej z uzyskaniem potwierdzenia swoich kompetencji za sprawą oficjalnego certyfikatu terapeuty Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Kadrę szkoleniową Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach tworzą doświadczeni terapeuci, trenerzy i superwizorzy TSR/PSR, osoby posiadające wieloletnie doświadczeni kliniczne, jak i szkoleniowe nie tylko na forum krajowym, ale także międzynarodowym. W ramach tego projektu oferujemy jednolite szkolenie z zakresu II stopnia TSR. Pierwszą edycję naszego wspólnego projektu STSR rozpoczynamy już w grudniu w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie szkolenia .

2015-09-29

Konferencja EBTA w Wiedniu: 11-13 wrzesień 2015

Kolejna doroczna konferencja European Brief Therapy Association już za nami. Ideą przewodnią tegorocznego spotkania była sentencja: „Don’t think, observe!”. Nie oznacza ona jednak rezygnacji z wiedzy i doświadczenia, jakim dysponuje terapeuta. Między innymi o różnych niuansach z tym związanych mogliśmy podyskutować w trakcie spotkań z tsr-owymi ludźmi z różnych krajów. Szczególnie ucieszyła nas obecność licznej reprezentacji z Polski, reprezentantów różnych środowisk. Warto też podkreślić, że nowym Prezydentem EBTA został Jacek Lelonkiewicz! Gratulujemy!

2015-07-11

Z USA do Polski! Specjalna oferta – warsztaty: Thorana S. Nelson i Pamela King

Na zaproszenie Centrum Rozwiązań oraz Centrum PSR przyjeżdżają do Torunia prof. T. S. Nelson (autorka m.in. Edukacja i szkolenie w krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach – dostępnej w Polsce) oraz P. King ze Stanów Zjednoczonych, uznani praktycy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Poprowadzą trzy warsztaty:
03.09.15 – Superwizja, praktyka zaawansowana – T.S. Nelson,
04.09.15 – Idź za liderem – Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w pracy z dziećmi – P. King,
05.09.15 – Superwizja w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – T. Nelson.

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie – szkolenia . Serdecznie zapraszamy! Niepowtarzalna okazja!

2015-07-09

Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Podczas walnego zgromadzenia członków PSTTSR, mającego miejsce w trakcie dorocznej konferencji w Toruniu, odbyły się wybory nowych władz Stowarzyszenia. Miło mam poinformować Państwa,że Prezesem PSTTSR został Jacek Szczepkowski, a członkami Zarządu: Klara Sztyler-Małek oraz Magda Szutarska.

2015-06-16

Konferencja poświęcona Podejściu i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązniach – Toruń 19-20 czerwiec 2015

Miło nam poinformować Państwa, że Zarząd PSTTSR powierzył Centrum Rozwiązań organizację kolejnej dorocznej ogólnopolskiej konferencji poświęconej PSR/TSR.

Tytuł konferencji brzmi: „Świat Rozwiązań. Doświadczenia, konteksty, wyzwania”. Tematyka koncentrować się będzie na polskich doświadczeniach związanych z aplikacją tego sposobu pracy do różnych obszarów praktyki pomocowej. Zależy nam na przybliżeniu uczestnikom rodzimych rozwiązań zarówno w pracy ambulatoryjnej, jak i środowisku instytucjonalnym, z klientami indywidualnymi, rodzinami, czy grupami.

Wkrótce postaramy się uruchomić stronę konferencyjną, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać kolejne informacje.
Zachęcamy do zarezerwowania terminu: 19-20.06.2015 w swoich kalendarzach:)
Szczegóły znajdziecie na stronie: www.wotuiw.torun.pl .

2015-04-23

Kwartalnik PSTTSR „ROZWIĄZANIA”

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej! Z przyjemnością informujemy, że niebawem ukaże się pierwszy numer internetowego Kwartalnika Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pt. „Rozwiązania”. Zapraszamy do nasyłania tekstów dotyczących teorii i praktyki (także opisu Waszych działań oraz różnych pomysłów), jak również recenzji książek oraz aktualności dotyczących PSR na adres redaktorki naczelnej Izabeli Krasiejko: ikrasiejko@interia.pl .

2015-03-30

Warsztat przedkonferencyjny pt. „TSR w obszarze pracy z osobami doświadczającymi problemów psychicznych”, Greg Vinnicombe (UK)

Warsztat skupiony będzie na praktycznych aspektach pracy z osobami z problemami natury psychicznej. Pomimo pewnego dystansu TSR-u do perspektyw diagnostycznych, realnym zagadnieniem pozostaje kwestia adekwatnego pomagania osobom, które doświadczają zjawisk, nazywanych z perspektywy diagnostycznej zaburzeniami, chorobą. Można zaprzestać nazywania ich w ten sposób, jednak czynność ta, nie eliminuje samych zjawisk. Jak więc odnajdywać się w ramach TSR-u pozostając „wiernym” założeniom metody, a zarazem w sposób praktyczny, użyteczny dla klienta umieć rozmawiać o życiu i radzeniu sobie z różnymi zjawiskami „chorobowymi”. W oparciu o swoje 25 letnie doświadczenia zawodowe Greg zaprasza do udziału w warsztacie, którego celem jest zwiększanie praktycznych umiejętności w stosowaniu TSR.

Greg Vinnicombe – jeden z liderów podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w Wielkiej Brytanii. Od 20 lat żyje i pracuje w Yorkshire, zajmując się prowadzeniem szkoleń, treningów oraz pracy klinicznej w modelu PSR. Od 1998 roku skupia się na praktycznych aspektach stosowania PSR w pracy z klientami – dziećmi, młodzieżą, dorosłymi zarówno w pracy środowiskowej, jak również w ramach placówek stacjonarnych.

Termin: 18.06.2015 (tj. czwartek), godz. 10.00-17.00.
Miejsce: Toruń, WOTUiW, Szosa Bydgoska 1.
Cena: 250,00 zł.
Uwaga: liczba miejsc limitowana (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia: wotuiw@wotuiw.torun.pl

2015-03-01

TSR na Białorusi!

Właśnie wróciliśmy z Mińska, gdzie w terminie 23-26.02.2015 mieliśmy przyjemność realizować projekt szkoleniowy dla doradców rodzinnych na Białorusi. Naprawdę fajna i ucząca przygoda, z drugiej zaś strony satysfakcja z tego, że mogliśmy podzielić się „dobrą nowiną” w miejscu, gdzie do tej pory nie słyszano o Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Więcej informacji na ten temat wkrótce na naszym facebooku i na podstronie: galeria .

2015-02-03

Ścieżki certyfikacji – dobra wiadomość!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR zatwierdził system certyfikacji opracowany przez Radę Merytoryczną PSTTSR. W ramach przyjętych rozwiązań można ubiegać się o certyfikaty konsultanta, terapeuty, trenera i superwizora terapii/podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, które stanowią potwierdzenie określonych kompetencji w posługiwaniu się tą metodą. Szczegóły znajdziecie na stronie Stowarzyszenia – zachęcamy do zapoznania się!

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej