Aktualności

2016-08-18

Konferencja European Brief Therapy Association – Bruges 23-25 wrzesień 2016

Tym razem praktycy TSR z Europy i nie tylko spotykają się w Belgii w pięknej Brugii na dorocznej konferencji pt. „The map is not the territory”, który stanowi nawiązanie do słów A. Korzybskiego „Mapa to nie terytorium”. Owe mapy rozumiane są jako mentalny obraz subiektywnej rzeczywistości postrzeganej przez klienta. Za pomocą operacji językowych można je zmieniać, modyfikować, a tym samym pośrednio wpływać na zachowania klienta.

2016-02-15

Ogólnopolska Konferencja Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – 17-18 czerwiec 2016, Toruń

Zarząd PSTTSR powierzył organizację tegorocznej konferencji środowisku toruńskiemu. Tytuł konferencji: WIĘCEJ NIŻ CUD – PODEJŚCIE SKONCENTROWANE NA ROZWIĄZANIACH W PRAKTYCE. Tematyka konferencji nawiązuje do tytuły jednej z kluczowych publikacji dotyczących istoty Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (S. de Shazer, Y. Dolan, More than miracles. The State of the Art of Solution-Focused Brief Therapy, New York 2007). Koncentrować się będzie na rozumieniu kluczowych elementów tego modelu terapii oraz ich praktycznych implikacjach dla praktyki pomocowej.

Planowana konferencja będzie miała charakter jubileuszowy (10 edycja, wliczając międzynarodową konferencję EBTA z 2012 roku). Spodziewać możemy się zatem szczególnych dodatkowych atrakcji. Wkrótce zostanie uruchomiona strona konferencji (www.wotuiw.torun.pl , zakładka: konferencja PSR 2016), gdzie na bieżąco uzupełniany będzie program i pozostałe informacje organizacyjne. Zachęcamy potencjalnych prelegentów do przedstawienia swoich propozycji warsztatów i wystąpień plenarnych! Każdy może pokazać kawałek swojego TSR-u. 🙂

2015-11-13

Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

„Pojedynczo jesteśmy tylko kroplami – razem tworzymy ocean.”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu spośród absolwentów naszych szkoleń z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach postanowiliśmy połączyć nasze wysiłki i zaproponować bardziej kompleksową ofertę. Efektem jest wspólny projekt Centrum PSR, Centrum Rozwiązań oraz Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pod nazwą: „Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach”.
Naszym celem jest tworzenie profesjonalnych możliwości łączenia rozwoju umiejętności posługiwania się modelem TSR w praktyce pomocowej z uzyskaniem potwierdzenia swoich kompetencji za sprawą oficjalnego certyfikatu terapeuty Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Kadrę szkoleniową Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach tworzą doświadczeni terapeuci, trenerzy i superwizorzy TSR/PSR, osoby posiadające wieloletnie doświadczeni kliniczne, jak i szkoleniowe nie tylko na forum krajowym, ale także międzynarodowym. W ramach tego projektu oferujemy jednolite szkolenie z zakresu II stopnia TSR. Pierwszą edycję naszego wspólnego projektu STSR rozpoczynamy już w grudniu w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie szkolenia .

2015-09-29

Konferencja EBTA w Wiedniu: 11-13 wrzesień 2015

Kolejna doroczna konferencja European Brief Therapy Association już za nami. Ideą przewodnią tegorocznego spotkania była sentencja: „Don’t think, observe!”. Nie oznacza ona jednak rezygnacji z wiedzy i doświadczenia, jakim dysponuje terapeuta. Między innymi o różnych niuansach z tym związanych mogliśmy podyskutować w trakcie spotkań z tsr-owymi ludźmi z różnych krajów. Szczególnie ucieszyła nas obecność licznej reprezentacji z Polski, reprezentantów różnych środowisk. Warto też podkreślić, że nowym Prezydentem EBTA został Jacek Lelonkiewicz! Gratulujemy!

2015-07-11

Z USA do Polski! Specjalna oferta – warsztaty: Thorana S. Nelson i Pamela King

Na zaproszenie Centrum Rozwiązań oraz Centrum PSR przyjeżdżają do Torunia prof. T. S. Nelson (autorka m.in. Edukacja i szkolenie w krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach – dostępnej w Polsce) oraz P. King ze Stanów Zjednoczonych, uznani praktycy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Poprowadzą trzy warsztaty:
03.09.15 – Superwizja, praktyka zaawansowana – T.S. Nelson,
04.09.15 – Idź za liderem – Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w pracy z dziećmi – P. King,
05.09.15 – Superwizja w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – T. Nelson.

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie – szkolenia . Serdecznie zapraszamy! Niepowtarzalna okazja!

2015-07-09

Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Podczas walnego zgromadzenia członków PSTTSR, mającego miejsce w trakcie dorocznej konferencji w Toruniu, odbyły się wybory nowych władz Stowarzyszenia. Miło mam poinformować Państwa,że Prezesem PSTTSR został Jacek Szczepkowski, a członkami Zarządu: Klara Sztyler-Małek oraz Magda Szutarska.

2015-06-16

Konferencja poświęcona Podejściu i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązniach – Toruń 19-20 czerwiec 2015

Miło nam poinformować Państwa, że Zarząd PSTTSR powierzył Centrum Rozwiązań organizację kolejnej dorocznej ogólnopolskiej konferencji poświęconej PSR/TSR.

Tytuł konferencji brzmi: „Świat Rozwiązań. Doświadczenia, konteksty, wyzwania”. Tematyka koncentrować się będzie na polskich doświadczeniach związanych z aplikacją tego sposobu pracy do różnych obszarów praktyki pomocowej. Zależy nam na przybliżeniu uczestnikom rodzimych rozwiązań zarówno w pracy ambulatoryjnej, jak i środowisku instytucjonalnym, z klientami indywidualnymi, rodzinami, czy grupami.

Wkrótce postaramy się uruchomić stronę konferencyjną, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać kolejne informacje.
Zachęcamy do zarezerwowania terminu: 19-20.06.2015 w swoich kalendarzach:)
Szczegóły znajdziecie na stronie: www.wotuiw.torun.pl .

2015-04-23

Kwartalnik PSTTSR „ROZWIĄZANIA”

Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej! Z przyjemnością informujemy, że niebawem ukaże się pierwszy numer internetowego Kwartalnika Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pt. „Rozwiązania”. Zapraszamy do nasyłania tekstów dotyczących teorii i praktyki (także opisu Waszych działań oraz różnych pomysłów), jak również recenzji książek oraz aktualności dotyczących PSR na adres redaktorki naczelnej Izabeli Krasiejko: ikrasiejko@interia.pl .

2015-03-30

Warsztat przedkonferencyjny pt. „TSR w obszarze pracy z osobami doświadczającymi problemów psychicznych”, Greg Vinnicombe (UK)

Warsztat skupiony będzie na praktycznych aspektach pracy z osobami z problemami natury psychicznej. Pomimo pewnego dystansu TSR-u do perspektyw diagnostycznych, realnym zagadnieniem pozostaje kwestia adekwatnego pomagania osobom, które doświadczają zjawisk, nazywanych z perspektywy diagnostycznej zaburzeniami, chorobą. Można zaprzestać nazywania ich w ten sposób, jednak czynność ta, nie eliminuje samych zjawisk. Jak więc odnajdywać się w ramach TSR-u pozostając „wiernym” założeniom metody, a zarazem w sposób praktyczny, użyteczny dla klienta umieć rozmawiać o życiu i radzeniu sobie z różnymi zjawiskami „chorobowymi”. W oparciu o swoje 25 letnie doświadczenia zawodowe Greg zaprasza do udziału w warsztacie, którego celem jest zwiększanie praktycznych umiejętności w stosowaniu TSR.

Greg Vinnicombe – jeden z liderów podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w Wielkiej Brytanii. Od 20 lat żyje i pracuje w Yorkshire, zajmując się prowadzeniem szkoleń, treningów oraz pracy klinicznej w modelu PSR. Od 1998 roku skupia się na praktycznych aspektach stosowania PSR w pracy z klientami – dziećmi, młodzieżą, dorosłymi zarówno w pracy środowiskowej, jak również w ramach placówek stacjonarnych.

Termin: 18.06.2015 (tj. czwartek), godz. 10.00-17.00.
Miejsce: Toruń, WOTUiW, Szosa Bydgoska 1.
Cena: 250,00 zł.
Uwaga: liczba miejsc limitowana (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia: wotuiw@wotuiw.torun.pl

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej