Aktualności

2014-05-25

„Delta-resources united” – konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej – Leeuwarden 2014,(Netherlands)

Przed nami kolejna doroczna konferencja EBTA. Tym razem spotykamy się w Holandii w Leeuwarden w terminie 26-29.09.2014. Dla zainteresowanych: www.ebta2014.nl .

2014-05-25

Warsztat pt.”Zaawansowana Praktyka Skoncentrowana na Rozwiązaniach: jak uczynić ją prostszą”

Z przyjemnoścą informujemy Państwa, że zajęcia już za nami! Guy Shennan, doświadczony terapeuta, coach, konsultant i trener z Wielkiej Brytanii podzielił się swoim doświadczeniem i nieco innym spojerzeniem na TSR, maksymalnie upraszczająć to, co się składa na pracę w konwencji TSR. Rezygnując w dużej mierze z klasycznego komplementowania, informacji zwrotnej, określania zadania międzysesyjnego, w zamian koncentrował się na wydobywaniu deskrypcji samej zmiany. To wystarczy, aby ją wywołać! Zdjęcia z warsztatu można zobaczyć w naszej galerii.

2014-05-05

Nowe formy kształcenia w „Centrum Rozwiązań”

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż w ramach naszego Centrum Rozwiązań uruchamiamy dodatkowe szkolenia tematyczne dla osób, które zapoznały się już z metodą TSR na poziomie podstawowym lub zaawansowanym (I i/lub II stopień) i odczuwają potrzebę pogłębienia swojej wiedzy oraz praktycznych umiejętności jej stosowania w konkretnym kontekście praktycznym. Pierwsza propozycja dotyczy pracy z osobami uzależnionymi. Szczegóły dotyczące warsztatu pt.”Terapia uzależnień skoncentrowana na rozwiązaniach” znajdziecie Państwo na podstronie: Oferta szkoleniowa.

2013-12-29

Ciekawe „narzędzia” do terapii

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu ciekawą propozycję kart wykorzystywanych w pracy z klientami, zarówno dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Mogą one służyć do pracy z klientami indywidualnymi, grupami, czy rodzinami. Karty te przedstawiają różne zwierzęta i prezentują odmienne emocje i postawy. Aktualnie w ramach CR trwają prace nad przygotowaniem całej, zróżnicowanej tematycznie talii oraz instrukcji jej wykorzystania. Kilka kart prezentujemy Państwu w naszej galerii. Już wkrótce informacje na temat możliwości pozyskania tego narzędzia.

2013-12-10

Program szkoleniowy Centrum Rozwiązań – rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasze szkolenia z zakresu TSR uzyskały rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Oznacza to, że nasze certyfikaty I i II stopnia są honorowane w procesie certyfikacji prowadzonym przez PSTTSR.

2011-11-05

Program certyfikacji osób pracujących w nurcie PSR/TSR

Osoby pracujące w nurcie TSR mogą ubiegać się o Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w przygotowaniu) lub Konsultanta Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (obowiązuje od 28.03.2012). Kryteria ubiegania się o certyfikat Konsultanta PSR:

  • ukończone min. 200 godzin szkoleń akredytowanych,
  • udokumentowana własna praca rozwojowa (min. 100 godzin: trening interpersonalny, własna terapia, superwizja,itp.),
  • udokumentowana praca z ludźmi – praktyka, min. 3 lata,
  • członkostwo w PST-TSR,
  • rekomendacje dwóch członków Rady Merytorycznej PST-TSR.

Więcej informacji na stronie: www.psttsr.pl

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej