Aktualności

2015-03-01

TSR na Białorusi!

Właśnie wróciliśmy z Mińska, gdzie w terminie 23-26.02.2015 mieliśmy przyjemność realizować projekt szkoleniowy dla doradców rodzinnych na Białorusi. Naprawdę fajna i ucząca przygoda, z drugiej zaś strony satysfakcja z tego, że mogliśmy podzielić się „dobrą nowiną” w miejscu, gdzie do tej pory nie słyszano o Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Więcej informacji na ten temat wkrótce na naszym facebooku i na podstronie: galeria .

2015-02-03

Ścieżki certyfikacji – dobra wiadomość!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR zatwierdził system certyfikacji opracowany przez Radę Merytoryczną PSTTSR. W ramach przyjętych rozwiązań można ubiegać się o certyfikaty konsultanta, terapeuty, trenera i superwizora terapii/podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, które stanowią potwierdzenie określonych kompetencji w posługiwaniu się tą metodą. Szczegóły znajdziecie na stronie Stowarzyszenia – zachęcamy do zapoznania się!

2014-11-11

Centrum Rozwiązań na facebook-u

Od pewnego czasu jesteśmy dostępni także na facebook.com. Nasz adres: www.facebook/CentrumRozwiazan . Staramy się tam zamieszczać różne bieżące informacje, które mogą zaintesować ludzi związanych z TSR. Oprócz zdjęć, informacji, czasami będą się tam także pojawiać wpisy o charakterze edukacyjnym. Zapraszamy!

2014-09-24

Dobra wiadmość dla terapeutów!

Z przyjemnością informujemy Państwa, że na ostatnim wrześniowym posiedzeniu Rady Merytorycznej Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach udało się osiągnąć kompromis odnośnie ścieżki certyfikacji terapeutów TSR. Biorąc pod uwagę różne komentarze i uwagi zarówno członków stowarzyszenia jaki i jego sympatyków, zdołaliśmy opracować szczegółowe kryteria, dające rękojmię kompetencji i wiarygodności osób, które będą mogły posługiwać się takim certyfikatem. Czekamy teraz na zatwierdzenie tych ustaleń przez Zarząd Stowarzyszenia. Szczegóły wkrótce.

2014-06-24

Konferencja w Japonii: 20-22.06.2014r.

Właśnie wróciliśmy z konferencji J-SOL z Tokyo. Japonia to rzeczywiście inny świat, ale ludzie którzy pracują w oparciu o TSR są w jakimś sensie sobie podobni, niezależnie od różnic kulturowych. Sama konferencja przypominała nasze, organizowane corocznie w Toruniu. Były też jednak pewne różnice. Z doświadczeń tych chcemy skorzystać przy okazji organizacji kolejnej edycji ogólnopolskich konferencji. Możecie się zatem spodziewać pewnych niespodzianek w przyszłym roku!
W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć z tej imprezy i samego wyjazdu do Japonii.

2014-06-16

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Terapia i Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach – dookoła świata” Toruń 14-15.06.2014r.

Konferencja już za nami. 🙂 Przyjechało kilkadziesiąt osób z całej Polski i gość specjalny Yasuteru Aoki z Japonii. Ponadto za sprawą nagrań video dołączyli do nas przedstawiciele TSR-owego świata, dzieląc się własnym rozumieniem tego podejścia. Jak wynika z ankiet ewaluacyjnych i rozmów nieformalnych konferencja była udana, zajęcia ciekawe, jedzenie dobre, itp. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć.

2014-05-25

„Delta-resources united” – konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej – Leeuwarden 2014,(Netherlands)

Przed nami kolejna doroczna konferencja EBTA. Tym razem spotykamy się w Holandii w Leeuwarden w terminie 26-29.09.2014. Dla zainteresowanych: www.ebta2014.nl .

2014-05-25

Warsztat pt.”Zaawansowana Praktyka Skoncentrowana na Rozwiązaniach: jak uczynić ją prostszą”

Z przyjemnoścą informujemy Państwa, że zajęcia już za nami! Guy Shennan, doświadczony terapeuta, coach, konsultant i trener z Wielkiej Brytanii podzielił się swoim doświadczeniem i nieco innym spojerzeniem na TSR, maksymalnie upraszczająć to, co się składa na pracę w konwencji TSR. Rezygnując w dużej mierze z klasycznego komplementowania, informacji zwrotnej, określania zadania międzysesyjnego, w zamian koncentrował się na wydobywaniu deskrypcji samej zmiany. To wystarczy, aby ją wywołać! Zdjęcia z warsztatu można zobaczyć w naszej galerii.

2014-05-05

Nowe formy kształcenia w „Centrum Rozwiązań”

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż w ramach naszego Centrum Rozwiązań uruchamiamy dodatkowe szkolenia tematyczne dla osób, które zapoznały się już z metodą TSR na poziomie podstawowym lub zaawansowanym (I i/lub II stopień) i odczuwają potrzebę pogłębienia swojej wiedzy oraz praktycznych umiejętności jej stosowania w konkretnym kontekście praktycznym. Pierwsza propozycja dotyczy pracy z osobami uzależnionymi. Szczegóły dotyczące warsztatu pt.”Terapia uzależnień skoncentrowana na rozwiązaniach” znajdziecie Państwo na podstronie: Oferta szkoleniowa.

Szkolenia TSR

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń

Czytaj więcej